W jaki sposób czyszczenie toalet wpływa na zdrowie?

Dzień dobry Proszę o poradę. Przeczytałam, że niebezpieczeństwo zatrucia siarkowodorem, CO2 czy metanem zachodzi m.in. podczas prac związanych z opróżnianiem szamba, wierceniem i kopaniem studni, wchodzeniem do studni, studzienek kanalizacyjnych. Jak się ma ta informacja do czyszczenia naszych toalet- muszli klozetowych, zapchanych na przykład, to też jest kanalizacja.. Ja ostatnio w pracy czyściłam mocno zapchane muszle klozetowe przez około godzinę, gdzie wdychałam opary fekalii z zapchanych do pełna muszli. W jaki sposób mogło to wpłynąć na moje zdrowie? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze, proponuje udac się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania