Wyniki badań hormonalnych

Witam. Mam 22 lata, jestem w 10 tygodniu ciąży. Pięć lat lemu leczyłam się na niedoczynność tarczycy. Niedawno zrobiłam badania TSH. Mój wynik to 1,27 (0,27-4,20). Czy wyniki są prawidłowe? Czy z uwagi na ciążę powinnam iść do endokrynologa?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik TSH podany przez Panią jest prawidłowy. Jeśli nie występują u Pani objawy niedoczynności tarczycy, tj. osłabienie, zimna skóra, nietolerancja zimna, tycie i inne należy uznać, że z tarczycą jest wszystko w porządku i nie należy konsultować tego z endokrynologiem. Nie znam podłoża poprzednio leczonej niedoczynności, ale prawdopodobnie była związana z przejściowym zapaleniem gruczołu, skoro dzisiaj Pani się nie leczy. Dalsze postępowanie diagnostyczne zależy od wywiadów i badania, dlatego też proszę zgłosić się z wynikiem do swojego lekarza rodzinnego lub ginekologa prowadzącego ciążę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.