Zaburzenia erekcji na tle psychogennym i stosowanie Sildenafil

Witam mam stwierdzone zaburzenia erekcji na tle psychogennym. Nie miałem wcześniej z tym problemu , raczej partnerka stwarzała nerwową atmosfere. 3 nieudane stosunki. Poranna Erekcja słaba, brak spontanicznej erekcji. Nie jestem już z tą partnerką. Pytanie jak prawidłowo stosować sildenafil mam go przepisanego bo jakoś chyba niespecjalnie na mnie działa, jak rozluźnić się przed seksem. Bo wiem że to też trochę zaburza erekcje . Niespecjalnie wierze w jakieś terapie psychologiczne wyciąganie kasy

Dzień dobry.

Określenie "psychogenny" oznacza "mający źródło w psychice". Zasadniczo więc zaburzenia na tym tle "leczy się" poprzez wspomniane przez Pana "jakieś terapie psychologiczne". Można również skorzystać z pomocy psychiatrycznej, która niejednokrotnie łączy psychoterapię z farmakoterapią.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Jeżeli nie zgadza się Pan z rozpoznaniem, a co za tym idzie i odpowiednią metodą leczenia to pozostaje Panu leczenie farmakologiczne - i najlepiej jak zwróci się Pan do lekarza seksuologa lub lekarza psychiatry.

Witam, zapisany przez lekarza lek nie bardzo na Pana działa, rozpoznanie jest PSYCHO- GENNE, wszystko wskazuje, że powinien być Pan pod opieką psychologa seksuologa. Wygląda na to, że Pana opór przez psychoterapią poważnie utrudnia uzyskanie skutecznej pomocy. Proszę zastanowić się dlaczego neguje Pan wartość psychologicznych form pomocy, jeżeli kwestią są finanse,,,istnieją przecież placówki NFZ gdzie ma Pan możliwość leczenia za darmo. Na pytanie: "Jak rozluźnić się przed seksem" odpowie Panu każdy psychoterapeuta seksuolog, to raczej prosta sprawa, trzeba tylko do takiego specjalisty się udać, wymaga to niestety osobistego spotkania.Pozdrawiam