Zgrubienie za lewą górną jedynką

Witam. Od kilku miesięcy na podniebieniu, za lewą górną jedynką wyczuwam zgrubienie, wielkości 0,5 - 1 cm ( na oko ), nie boli mnie to, ale boję się, że mogą to być jakieś zmiany nowotworowe. Nie mam pojęcia do jakiego lekarza powinnam się udać z tym problemem, i jakie ,badania wykonać zeby przekonać sie czy to cos powaznego, dlatego chcialam poradzic sie tutwj. Prosze o odpowiedz!

Dzień dobry

proszę zapisać się na wizytę do chirurga szczękowo-twarzowego ewentualnie chirurga stomatologa- badania, które Pani wykona to będą w pierwszej kolejności zdjęcia rtg lekarz zdecyduje w jakich projekcjach.
Pozdrawiam

Najlepiej do stomatologa ,on Pani wszystko wyjaśni i zbada.
Najprawdopodobniej jest to zmian zapalna , ale to nie znaczy że nie trzeba się tym szybko zająć.