Trwa ładowanie...

Inhibitor deacetylazy histonowej w leczeniu raka piersi z przerzutami

Badania wykazały, że działanie nowego leku z grupy inhibitorów deacetylazy histonowej u chorych na raka piersi z przerzutami może być ocenione już po kilku dniach. Możliwość uzyskania informacji na temat efektów leczenia w tak krótkim czasie może pomóc w doborze odpowiednich metod leczenia raka.

1. Badania nad nowymi metodami leczenia raka piersi

Amerykańscy naukowcy opracowali doustny lek małocząsteczkowy, który hamuje enzymy wpływające na DNA w jądrze komórkowym. W przypadku chorych na raka piersi celem leku jest optymalizowanie korzyści z terapii hormonalnej i opóźnienie wystąpienia konieczności stosowania chemioterapii. W samych Stanach Zjednoczonych ponad 160,000 kobiet jest każdego roku diagnozowanych z inwazyjnym rakiem piersi z dodatnim receptorem estrogenu. Wiele pacjentek leczy się środkami, które blokują ten hormon, ale większość z nich staje się oporna na tę terapię. Opracowany lek z grupy inhibitorów deacetylazy histonowej w połączeniu z czynnikami przeciwdziałającymi estrogenowi ma za zadanie zwiększyć skuteczność leczenia.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

Aby zbadać efektywność nowej metody leczenia, naukowcy przeprowadzili badanie z randomizacją, z placebo w grupie kontrolnej. Dokonano analizy działania inhibitora aromatazy w połączeniu z lekiem z grupy inhibitorów deacetylazy histonowej lub z placebo. Badanie kliniczne wykazało, że łączne zastosowanie leków opóźniło rozwój raka o 27% w porównaniu do leczenia samym inhibitorem aromatazy. Analiza danych pacjentek po 18 miesiącach dowiodła, że połączenie leków przyczyniło się do wydłużenia życia chorych o prawie 7 miesięcy.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Następny artykuł: Kwas retinowy na raka piersi w początkowych stadiach
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza