Ból podbrzusza oraz krwiaki krocza - z czego one wynikają?

Witam! Od dłuższego czasu miewam bóle podbrzusza. Kiedyś bolało mnie po prawej stronie podbrzusza i promieniowało aż do pachwiny. Podczas badania ginekologicznego lekarz stwierdził, że mam wrażliwy jajnik. Teraz bóle zaczynają się od prawej strony i przechodzą na całe podbrzusze, często również boli mnie po lewej lub prawej stronie krocza. Dodam, że bóle zazwyczaj występują po stosunku. Rok temu pojawił się u mnie z niewiadomych przyczyn krwiak krocza. Został usunięty laparoskopowo. W tym roku sytuacja powtórzyła się. Urodziłam dziecko przez cesarskie cięcie i po kilku dniach miałam krwiaka krocza, tylko po drugiej stronie niż poprzednio. Dodam jeszcze, że cierpię na częste zaparcia. Próbuję dowiedzieć się, co mi dolega, ale póki co żaden lekarz nie wie, pod jakim kontem mnie badać. Odwiedziłam już ginekologów, proktologów, angiologa i nic. Proszę o jakąś podpowiedź, do jakiego lekarza się udać.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane przez Panią objawy nie składają się na żaden konkretny zespół choroby. Wysoce zastanawiające jest samoczynne powstawanie krwiaków okolic krocza. Te, najczęściej mają miejsce przy urazach miednicy mniejszej, bądź po porodach siłami natury, w których główka dziecka za mocno naciska na okoliczne tkanki. Występowanie istotnych klinicznie krwiaków jest wskazaniem przede wszystkim do ginekologów (z racji lokalizacji zmian) oraz angologów (konieczne wykluczenie chorób naczyń). Z Pani zapytania wynika jednak, że u tych specjalistów już Pani była.

Myślę, że w obecnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, który przeprowadzał Pani laparoskopię. Specjalista, jako że zna Panią na pewno, będzie mógł powiedzieć coś więcej. Jeśli wspomni mu Pani o nawrocie krwiaka po porodzie, to jest duże prawdopodobieństwo, że zacznie Panią diagnozować.

Ewentualnie zawsze może Pani spróbować w dowolnej poradni skonsultować się z chirurgiem naczyniowym, który rozpocznie specjalistyczną diagnostykę.

Pozdrawiam