Co może oznaczać szmer nad sercem u rocznego dziecka?

Witam lekarz rodzinny stwierdził szmery na serduszku dziewczynka 17 miesięcy kardiologicznie byłą kontrolowana i kardiolog nic nie stwierdził lekarz mówił że mamy nie panikować i bo do 2,5 roku powinny ustopic za rok mamy kontrolna wizytę u kardiologa wiec i stąd pytanie czy to normalna że u tak małych dzieci te szmery się pojawiają ? . Dodam że córka ma od urodzenia naczyniaka wielkości śliwki Pomiedzi łopatkami i brała leki przez które musiała być kontrolowana w poradni kardiologicznej

witam szmery niewinne występują często u dzieci, jeśli są Państwo pod kontrolą kardiologa to proszę się nie martwić