Co robić gdy rusza się ząb podczas noszenia aparatu ortodontycznego?

Witam. Mam aparat ort. od blisko 4 lat[tylko góra] podczas "przesuwania" zębów bardzo mocno odsłoniła się jedna z górnych jedynek [widać znacznie szyjkę zęba i ząb się chybocze] Zapewne spowodowała to wchodząca w łuk 2, która ma także odsłonięta szyjkę. Co mam zrobić czy zęby są stracone? Jak je myć?Czy da się to jeszcze naprawić. Proszę o pomoc. Mój ortodonta nie raczy mi nic mówić, gada tylko ze będę miał jakąś "szynę" na stałe. Czy jest jakaś na nią alternatywa? A może zmienić ortodontę?

Radzę szczerze porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Zna on wszystkie uwarunkowania Pańskiego przypadku. Radzę również zbadać stan Pana organizmu - wykonać badanie morfologii krwi, poziomu witaminy D3 i cholesterolu - zbyt niskie poziomy mogą prowadzić do licznych powikłań, w tym do recesji obnażającej szyjki. Co do higieny zalecałbym irygator i bardzo miękką szczoteczkę. Pozdrawiam