Czy leczenie kanałowe było możliwe na nfz?

Dzień dobry Mam pytanie odnośnie refundacji kanałowego leczenia dla dzieci z 2002 roku. Mój stomatolog rodzinny obecnie leczył mojego kuzyna i twierdzi, że dzieciom nie przysługuje kanałowe leczenie na nfz. Kiedy ja byłem dzieckiem w 2002 roku też twierdził, że NFZ nie refunduje zabiegów kanałowego leczenia stomatologicznych dla dzieci z zębami z 4 kanałami. Pytam się o 2002 rok. Bo nie raz zdarzało mi się nie ufać mojemu stomatologowi rodzinnemu. Dlatego zależałoby mi na odpowiedzi. Czy w 2002 roku też przysługiwała refundacja na kanałowe leczenie zęba 4 kanałowego dla dzieci poniżej 18 roku życia. Jednak zaufanie jest ważne. Może dla nie których pytanie "nietypowe". Dla mnie ma znaczenie. Wystarczy stwierdzić tak, lub nie. Nic więcej. Żadnych ustaw, rozporządzeń. Tylko tak, lub nie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

NFZ refunduje leczenie endodontyczne (kanałowe) zęba z wypełnieniem 2 kanałów i 3 kanałów;

leczenie kanałowe zęba z zakażonymi kanałami z wypełnieniem 1 kanału i 2 kanałów.