Czy można wydłużyć czas noszenia śruby do implantu?

Dzień dobry, jakieś 2,5 miesiąca temu miałam wszczepioną część implantu - śrubę. Stomatolog poinformował mnie, aby umówić się za 3 miesiące na włożenie śruby gojącej. Czy jest limit czasowy na to ? W tym okresie fundusze nie pozwalają mi na dokończenie implantacji. Czy wpłynie to jakoś na stan uzębienia i sam implant jeśli przełożę to w czasie ?

Witam,
Myślę, że powinna Pani ustalić to z lekarzem prowadzącym. Będzie to uzależnione od wielu czynników miedzy innymi stabilizacji miejsca na przyszłą odbudowę. Może warto rozważyć wykonanie czasowej pracy protetycznej, to z pewnością tańsze rozwiązanie a przy okazji będzie Pani miała już ząb. Pozdrawiam