Depakine a rozwój genitaliów .

Mój ośmioletni syn ma bardzo słabo rozwinięte genitalia.Właściwie wygląda to tak jakby ich rozwój zatrzymał się na poziomie niemowlaka.Syn choruje na epilepsję i od 7 miesiąca życia bierze leki DEPAKINA. Ostatni atak miał w wieku 2 lat. Pomimo, że ataki ustąpiły syn nadal bierze leki. Gdzie powinnam się zwrócić? Co może być przyczyną takiego stanu?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Opóźniony rozwój genitaliów Pani synka może wynikać ze stosowanego leczenia, ale może się także wiązać z zaburzeniami hormonalnymi. Należy udać się do endokrynologa dziecięcego, który zleci badania hormonalne i prawidłowo oceni rozwój narządów płciowych dziecka.