Tabletka opóźniona o 4 godziny

Witam, od 3 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne q***. Dziś wyjątkowo opóźniłam się o 4 godziny, zazwyczaj biorę o 17 a przypomniałam sobie przed 21. Jest to 17 tabletka. Jutro przyjeżdża mój narzeczony ... Ponieważ jestem uczulona na lateks nie możemy stosować prezerwatyw, po za tym żadne z nas tego nie lubi? Czy w takiej sytuacji (z 4 godzinny opóźnieniem w wzięciu tabletki) mogę na spokojnie się kochać czy istnieje ryzyko ? Proszę o pilną odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W przypadku opóźnienia w przyjęciu kolejnej tabletki antykoncepcyjnej nie przekraczającego 12h nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Zatem w Pani przypadku antykoncepcyjne działanie tabletek powinno być zachowane.
Pozdrawiam