Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dziecko nie chce uczestniczyć w zajęciach w zerówce

Moj szescioletni synek sprawia problemy w zerowce ucieka z klasy niechce malowac oraz wykonywac polecen nauczyciela przeszkadza w lekcjach innym dziecia..co zrobic zeby dziecko chetnie uczestniczylo w zajeciach i sluchalo nauczyciela?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Pani synek może mieć trudności z powodu: nie jest gotowy, by się uczyć; ma obniżoną koncentrację uwagi-trudno mu skupić uwagę na wykonywanym zadaniu; ma zaburzoną integrację sensoryczną; Trzeba zacząć od jasno określonych reguł, które dziecko ma przestrzegać.

0

Witam Jest to dla niego nowa sytuacja i nowe wyzwanie. Widać nikt dziecka do tego nie przygotował. Wyjście na zajęcia powinno kojarzyć sie dziecku dobrze ale też powinno wiedzieć jakie zasady tam obowiązują, jak należy ich przestrzegać i jakie bedą konsekwencje. Jest to zadanie pań w zerówce jak również rodziców. Może ustalcie, że za pozytywne zachowania bedą małe nagrody w postaci zrobienia czegoś fajnego z rodzicami po zajęciach, czy zbieranie pkt by po tygodniu wymienić je na nagrodę, itp. Panie w zerówce poza wyznaczeniem granic też powinny stosować jakiś system chwalenia. Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy