Gazy i twarde stolce u u dziecka

Moja córka ostatnio ma problemy z gazami i twardymi kupkami (płacz przy oddawaniu stolca). Stwierdziłam że dzieje się tak, szczególnie w nocy, jak wyżynają się ząbki. Czy ząbkowanie może być tego przyczyną? Jak mogę jej pomóc?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może tak być, w jakim wieku jest dziecko? Jeśli rozszerzyła już Pani dietę, sugeruję dawać więcej warzyw i owoców, ewentualnie można spróbować środek przeciw wzdeciom.
Pozdrawiam