Jak leczyć nadmierną suchość skóry?

Dzień dobry, od długiego czasu borykam się z problemem suchej skóry tak naprawdę od dziecka. Mam 23 lata jestem kobietą.Cera jest bardzo wrażliwa i bardzo często uczulają mnie kosmetyki, podkłady,kremy,żele pod prysznic itp. Wychodzą mi potem rożowe suche plamki.Na rękach mam coś w rodzaju liszaju lecz suche różowe plamy potem gdy powoli schodzą stają się białe. Skóra na ciele jest sucha. Jestem wiecznie zmęczona, senna,wypadają mi włosy, co jakiś czas mam uderzenia gorąca na twarzy i często jest mi zimno. Czasem boli mnie szyja gdy mam ją" w skurczonej pozycji".Moja babcia i ciocia chorują na tarczycę. Domownicy mówią że mam cienie pod oczami i na powiece jak bym się pomalowała. A mam b.jasną karnację i jasną oprawę oczu. Czy to powód by iść do lekarza?

Szanowna Pani, proszę udać się do lekarza, należy wykonać badania hormonów tarczycy