Jak należy leczyć wadę zgryzu?

Witam! Mój problem to wada zgryzu, a dokładnie retrogenia. Od ponad 2 lat jestem leczona aparatem stałym( góra i dół) oraz wyciągi, które miały cofnąć wadę, jednak przerwa między szczęką a żuchwą jest minimalnie skorygowana. Dodam również, że zauważyłam niepokojące zatykanie i strzelanie w uszach oraz wadę wymowy. A wiec tu nasuwa się pytanie, jakie inne kroki wyleczenia wady zgryzu mogę podjąć? Dodam, że mam 18lat.

Bez dokładnej diagnozy ciężko mi w odpowiedzieć na postawione przez Panią pytanie . Trzeba by sprawdzić czy żuchwa jest cofnięta czy też za krótka., jak wygląda wada postawy i zgryzu i zaburzenia metaboliczne, asymetria czaszki i płaszczyzny zgryzu względem podstawy czaszki. Pozdrawiam