Jak postępować z ruchomym zębem?

Witam. Mam 25 lat , w wieku 16 lat ściągnięto mi aparat stały , który nosiłam przez okolo 2.5 roku. Rok po ściągnięciu apratu zauważyłam że górna jedynka jest lekko ruchoma. Zapytałeam o to dentysge i otrzymalam odpowiedz, że ruchomośc ta jest niewielka i nie ma czym się martwić. Jakiś czas temu znów poczułam dyskomfort . W dalszym ciągu nie widać gołym okiem ,że ząb jest ruchomy. Czy trzeba coś z nim zrobić? Zęby po zdjęciu aparatu mialam idealnie proste, teraz natomiast ruchoma jedynka cofnęła się do tyłu a dwójka obok poszła lekko w górę.

Często, jeśli sam ząb jest zdrowy, tego typu ruchomość i przemieszczenie jest konsekwencją asymetrii czaszkowej i jej skutków - naprężeń pomiędzy kośćmi szczęki. Warto sprawdzić asymetrię postawy, czaszki, a także stan napięcia mięśni szyi i głowy. Pozdrawiam