Jak powstrzymać rozchylanie zębów po zdjęciu aparatu ortodontycznego?

Mam na imie Monika .Mam 33 lata. Nosilam aparat staly przez 1rok i 8 miesiecy po sciagnieciu stalego aparatu dostalam retencyjny... Ortodonta kazal nosic prze 3 lata ze względu na odruch wymiotny nie zawsze zakladalam.. Teraz mija dokladnie 5lat i 4 miesiace po calkowitym zdjeciu aparatu i teraz zęby sie rozchodza. Co mam zrobic żeby zęby nie powracaly do wcześniejszejszego stanu? Moze za krotko mialam aparat staly albo jest wewnetrzny aparat na stale ?

Najprawdopodobniej problemem są niezrównoważone mięśnie i w konsekwencji mamy nawrót wady. Odruch wymiotny sugeruje brak miejsca dla języka. Wymagane jest ponowne leczenie ortodontyczne po ustawieniu żuchwy w zgryzie neuromuskularnym. Pozdrawiam