Jak zrzucić 6 kg po porodzie?

Witam! Mam 29 lat 170 cm wzrostu i ważę 61 kg. Niecały rok temu urodziłam córeczkę. Niestety pomimo usilnych starań nie mogę wrócić do swojej wagi sprzed ciąży. Bardzo chciałabym zrzucić jeszcze 6 kg, które nie ukrywam, bardzo mi przeszkadzają. W ciąży przytyłam jakieś 18 kg pomimo, że wcale się nie objadałam, nie jadłam słodyczy (od kilku tak w ogóle ich nie jem) oraz starałam się codziennie aktywnie spędzać czas (jazda na rowerze stacjonarnym min 1 godzinkę do 7 miesiąca, niestety później musiałam już z tego zrezygnować z powodów zdrowotnych). Po porodzie schudłam bardzo mało, bo tylko jakieś 8 kg i moja waga stała w miejscu jak zaklęta przez okres 5 m-cy, potem znowu coś minimalnie drgnęło, jak wróciłam do pracy (ubyło 3 kg) i nadal nic się nie zmienia, przez kolejne 5 m-cy. Oczywiście przez cały czas ciąży karmiłam piersią, a że miałam mało pokarmu, to musiałam córkę dokarmiać (szczególnie na noc przed spaniem). Obecnie od miesiąca już nie karmię piersią. Moim postanowieniem noworocznym było powrócić do wagi sprzed ciąży. Niestety w żaden sposób mi się to nie udaje. Moje codzienne menu wygląda następująco: I śniadanie – jabłko, kromeczka chleba pełnoziarnistego razowego z chudym białym serkiem+ (pomidorek, ogórek, rzodkiewka lub papryka do wyboru) oraz ćwiartka grejpfruta, w pracy około 10.30 marchewka, pół kalarepki, rzodkiewka dwa paseczki papryki, a około 13.30 jogurt naturalny (mały) z musli. Obiad ok. 16.30 to przede wszystkim półtorej chochelki zupki (nie zabielanej), ryż brązowy/ makaron pełnoziarnisty/ ziemniaczki (2 szt) + mięsko gotowane + surówka. Podwieczorek/kolacja - pół grejpfruta/ jabłko. Do posiłków dodaje otręby pszenne, lubię napić się odrobinę maślanki lub jogurtu naturalnego. Oczywiście codziennie wieczorem staram się przynajmniej 45 min jeździć na rowerze stacjonarnym oraz dodatkowo ćwiczę ok.30-45 min. Proszę o radę, dlaczego nie mogę schudnąć, a wręcz przeciwnie nawet zaobserwowałam. że przytyłam 2 kg.
29 LAT ponad rok temu

Witam,

Myślę, że nie powinna się Pani zamartwiać masą ciała, gdyż jest ona jak najbardziej prawidłowa.
Przede wszystkim proszę nie rezygnować z aktywności fizycznej.
Możliwe, iż dodatkowe kg wynikają z rozbudowy tkanki mięśniowej.
Być może jest Pani przed miesiączką i organizm zatrzymał dodatkowe ilości wody.
Pani jadłospis jest w porządku.
Proszę jedynie wybierać produkty mleczne odtłuszczone, zamiast pełnotłustych.
Powinna Pani pamiętać, iż wraz z wiekiem, metabolizm staje się mniej sprawny, przez co trudniej zrzucić kg, a łatwiej je zyskać.
Niemniej wydaje mi się, iż w rok po ciąży uzyskała Pani ładną sylwetkę.
Najistotniejsze będę ćwiczenia.
Zamiast monitorować zmiany masy ciała, proszę mierzyć zmiany w obwodach.
Pozdrawiam