Jak pozbyć się minimum 10 kg po ciąży?

Dzień dobry, zastanawiam się co zrobić by zrzucić nadwyżkę kilogramów, które zmagazynowałam w trakcie ciąży.. Moja córeczka ma już 3 miesiące, karmię ją piersią. Niestety żadnych efektów co do mojej wagi nie widzę.. W trakcie ciąży przybrałam prawie 30 kg.. po porodzie odpadło połowę (miałam duże obrzęki). Ale tłuszczyk pozostał. Mam dużo tłuszczyku na brzuchu. Na udach i pośladkach również plus pojawił mi się cellulit.. Ramiona są okropnie a na plecach mam obwisłe oponki. Czuję się okropnie.. a mąż wciąż powtarza bym wzięła się za siebie.. Wiem, że muszę.. Ćwiczyć nie mam kiedy. Mała zajmuje mój cały czas w ciągu dnia. Jedynie spacery wchodzą w grę i to max 2 godzinne bo znów jest głodna i muszę lecieć z nią do domu by ją nakarmić... Dieta - różnie bywa. Czasem nie mam czasu ugotować czegokolwiek i zjadam kanapki na szybkiego zrobione lub żywię się gotowymi produktami z biedronki typu krokiety, pierog.. słodycze staram się odrzucić, ale jeśli tylko mam w domu coś słodkiego to oczywiście nie może to poleżeć... od 2 tyg zjadam coś słodkiego max 3 razy w tyg, Wcześniej nie potrafiłam sobie odmówić pączków, czekolady tłumacząc sobie, że jestem wycieńczona po porodzie...teraz wiem, że przesadzałam. W mojej rodzinie jest tendencja do tycie. Ja z resztą też chudzinką nie byłam przed ciążą ważyłam 61 kg i to dlatego że się odchudzałam przed ślubem.. Normalnie moja waga mieściła się w granicach 63-65 kg. Nie choruję na żadną chorobę przewlekłą. W ciągu doby wypijam ok 1,5 l płynów w tym woda niegazowana, czasem woda smakowa niegazowana, herbatki laktacyjne i raz dziennie cappuccino z 2 łyżeczek. Rano jem owsiankę z odrobiną płatków z miodem, na drugie śniadanie kanapki z wędliną lub żółtym serem, obiad jak już wspomniałam "szybki", staram się jeść kasze i ryż ciemne ale dodatki są z ww marketu jak np pulpety gotowe. Po obiedzie cappuccino i coś słodkiego. Zup nie gotuję bo nie umiem.. i nie mam czasu. Czasem jakiś rosół przy niedzieli. Na kolację czyli jak już małą wykąpie i uśpię tak ok 20 zjadam ok 3 kromki średnie chleba z czymś, np wędlina plus pomidor, czasem kakao na dobry sen. Moje dane: wzrost - 164 cm waga - 75 kg wiek - 25 lat Proszę mi coś doradzić.

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Pani BMI wynosi 27,98. Mimo nadwagi jaka u Pani występuje, decyzję o podjęciu odchudzania powinna Pani odłożyć do momentu zakończenia karmienia piersią.
Do tego momentu trzeba pozwolić organizmowi odbudować straty powstałe podczas ciąży, porodu i karmienia piersią, a dziecko powinno otrzymywać wartościowy pokarm minimum przez rok. Wszelkie zabiegi dietetyczne mogą odbić się na wartości odżywczej pokarmu. Dlatego polecam Pani zdrowe żywienie i kilka prostych rad.

Zupy przygotować można w bardzo szybki sposób - zalewając pokrojone warzywa (lub mrożonkę) wrzącą wodą, następnie gotować aż będą miękkie, doprawić i zmiksować mikserem. Mogą to być m.in. brokuły, kalafior, włoszczyzna, mieszanki warzywne. Należy tu jednak zwrócić uwagę na reakcję dziecka po podaniu mleka matki.

Radziłabym także zaprzestanie stosowania gotowych dań - a zastąpienie ich np. pieczoną w folii piersią kurczaka z ziołami i warzywami, rybą przygotowaną w podobny sposób. Jest to danie szybkie i proste oraz na pewno zdrowsze, bo nie zawiera dodatkowego tłuszczu i dodatków.

Wszelkie inne próby odchudzania, radzę rozpocząć dopiero gdy odstawi Pani dziecko od piersi.

Pozdrawiam