Jak żyć dalej po zdradzie męża?

Witam moj maz mnie zdradzil strasznie to przezylam obecnie wrocil do mnie ale ja nie potrafie sobie poradzic z tym jak mnie zranil mam sny ciagle mysle o tej kobiecie jest mi bardzo ciezko co powinnam zrobic jak sobie pomoc .Nie potrafie zyc bez meza :(

Witam, sytuacja zdrady jest bardzo bolesnym doświadczeniem. Utraconą relację można odbudować ale potrzebny jest dialog między partnerami. Napisała Pani, że poczuła się zraniona, wraca wciąż pamięcią do sytuacji zdrady. Pojawia się wtedy wiele pytań, ponieważ uderza to w Pani samoocenę, pojawiają się porównania, pytania dlaczego tak się stało, wątpliwości co do przyszłości, czy wybaczyć?. Pytanie czy sytuacja ta będzie punktem zwrotnym związku, czy tylko bolesnym wspomnieniem. Jeżeli obie strony podejdą do tej sytuacji jako możliwości na polepszenie związku, dotarcia do wzajemnych potrzeb i ich zaspokojenia, pogłębienia intymności, zrozumienia, to może ten moment stać się nowym początkiem. Warto skorzystać z pomocy psychologa i terapii małżeńskiej.

Musi być Pani obecnie bardzo trudno w tej sytuacji i to naturalne, że pojawiają się gorsze chwile, obniżony nastrój, a w snach pojawiają się różne obrazy.
Nie ma jednej poprawnej odpowiedzi, jak żyć po zdradzie, każda osoba w indywidualny i we właściwy wyłącznie sobie sposób radzi sobie z nadszarpniętym zaufaniem do bliskiej osoby.
Warto, by Pani przeanalizowała swój związek, spojrzała wstecz, zastanowiła się przez moment, czego Pani po tym wydarzeniu oczekuje od męża, na co się Pani zgadza, a co absolutnie już jest nie do zaakceptowania przez Panią. Warto zadbać w tym trudnym dla Pani czasie o siebie, o swoje samopoczucie. Może nowa fryzura? Może zapisanie na kurs jogi, pilates, siłownię, basen? Może zapisanie na kurs językowy, o którym zawsze Pani marzyła? Dobrze zadbać o siebie, mieć w ciągu dnia, chociaż chwilę tylko i wyłącznie dla siebie i nie myśleć o problemach.
Dobrze by było również, gdy już przemyśli Pani swój związek, usiąść wieczorem z mężem i szczerze porozmawiać o tym co Pani myśli, jak się Pani czuje i co możecie wspólnie dalej z tym zrobić.
Terapia par może być równie pomocna na dalszym etapie radzenia sobie z sytuacją zdrady.
Wszystkiego dobrego!

To naturalne, że czuje się Pani źle w tej sytuacji. Zdrada jest bardzo bolesnym przeżyciem, wpływa nie tylko na relację z partnerem ale i na samoocenę.
Trudno tak z dnia na dzień przejść nad zdradą do porządku dziennego. Wybaczenie i poukładanie związku na nowo wymaga czasu.
Jeżeli jest Pani trudno samej sobie poradzić z uczuciami dotyczącymi tego wydarzenia, warto skorzystać ze wsparcia psychologa, terapeuty. Z pomocą specjalisty proces godzenia się z tym, że została Pani zdradzona, przebiegnie sprawniej i mniej boleśnie.