Jakich kosmetyków używać przy cerze tłustej, łuszczącej się?

Witam, mam następujące pytanie. Mój partner ma tłustą cerę, która dodatkowo intensywnie łuszczy się po kąpieli. Na wizytę u kosmetyczki raczej go nie namówię. Chciałam zapytać jakich kosmetyków mógłby używać w domu do pielęgnacji takiej cery?

Dzień dobry,
Przede wszystkim powinien używać preparatów oczyszczających do skóry twarzy w formie żelu lub pianki przeznaczonych do cery tłustej. Po umyciu twarzy należy ją przetrzeć tonikiem, który wyrówna pH skóry. I krem matujący. Polecam udać się do apteki do dermokonsultantki ( w większości aptek są ), ona zdiagnozuje dokładnie typ cery i dobierze odpowiednie kosmetyki.