Kiedy wykonać badania tarczycy?

Mam problem z włosami. Ostatnio robiąc badania wyszło mi TSH powyżej normy. Dostałam skierowanie do endokrynologa z podejrzeniem niedoczynności tarczycy. Lekarz internista powiedział, że powinnam zrobić inne niezbędne badania, przeciwciała tarczycowe i jeszcze parę wypisał mi na kartce. Moje pytanie brzmi: czy powinnam je sama zrobić na własną rękę, czy na te badania da mi skierowanie endokrynolog? Wizytę mam za miesiąc. Czy do endokrynologa powinnam się już zgłosić z wynikami hormonów tarczycy, czy na razie z samym skierowaniem? Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Rzeczywiście choroby tarczycy mogą być przyczyną wypadania włosów.
To czy wykona Pani badania sama zgodnie z zaleceniami prowadzącego lekarza, czy na zlecenie endokrynologa dopiero po wizycie, zależy tylko od Pani. Wykonanie wcześniej badań daje nadzieję na wprowadzenie szybciej ewentualnego leczenia.
Pozdrawiam