Problem z bólem zębów podczas noszenia aparatu ortodontycznego

Witam nosze aparat góra dół brak 3 zębów 6 dolnej i dwóch 6 górnych, jestem zadowolony z aparatu ale strasznie mnie to męczy bol zebow okropny szczególnie po prawej stronie cos sie dzieję z zębami po urazie mialem 4 gorna leczona kanalowo a i tak boli lekarz mowi ze jest przeleczony dobrze, denerwuje mnie ta sytuacja sam aparat 6tys plus co wizyte 300zl lub więcej. Będę musial wstawic na bank implanty w te luki moje pytanie czy warto? Będzie to kosztowne strasznie dla mnie most odradza mi stomatolog, boje sie ze te zeby po prawej stronie beda musiały byc pozniej wyrwane :/ na dole nie boli nic jedynie po wizytach przez 3 dni, a ta prawa strona ciagle miałem zlamany oczodol przed aparatem bylem u neurologa chirurga wszedzie niby jest ok od czego moga mni3 tak bolec? Szczególnie ta 4,1 i 3 a nawet 2 :/ Jestem zalamany . Co robic? Dokończyć leczenie ortodontyczne a później implanty?

Radzę sprawdzić czy nie są to tak zwane punkty spustowe - skutek chronicznego napięcia mięśni. Warto też skontrolować postawę u fizjoterapeuty - zwłaszcza stabilność miednicy. Pozdrawiam