Problemy z przetłuszczającą się skórą u 24-latka

Witam. Od około 3 miesięcy mam problem z przetluszczajacą się skóra. Wcześniej nie miałem tego problemu. Zauważyłem, że tłusta skóra pojawiła się po bardzo agresywnym stosowaniu preparatów wyszuszajacych skórę. Stosowalem je około 8 miesięcy, zdecydowanie przekraczając zalecane dawkowanie. Mimo, że od 3 miesięcy już ich nie stosuję, myje twarz góra 2 razy dziennie, to skóra nadal jest tłusta. Brak poprawy. Czy potrzeba czasu, żeby powróciła ona do stanu normalnego, czy to za malo?

Aleksander Ropielewski

Bez oceny stanu skóry trudno jest mi stwierdzić jednoznacznie czy jest to przetłuszczanie z "odbicia" po nadmiernym hamowaniu funkcji gruczołów łojowych, czy też jest to prawidłowe dla Pana natężenie wydzielania sebum.

No to trochę Pan sobie nakombinował z tą skórą. Proszę udać się na konsultację do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej i lekarz po obejrzeniu stanu skóry oceni ją i dobierze odpowiednie zabiegi oraz prawidłowa pielęgnację domową.
Bardzo często stosuje się zabiegi peelingów medycznych.