Rozchwianie 3 zębów po przesunięciu aparatu ortodontycznego

Czy rozchwianie3 zębow w skali 3/10 w ciazy rozpoczynajace sie 2 tyg po przesunieciu łuku ap. ort. oraz trwajace od tego czasu 3 tyg. powinno niepokoić? Obserwuje takze rozpulchnienie dziasel oraz ich krwawienie. Merdiol nie pomaga, orto. też niespecjalnie. Co robić? Czy warto usunąć aparat? Nie chcę aparatem i ciążą wywołać paradontozy. Czy może do niej dojść w wyniku chęci leczenia? Czy często powikłaniem leczenia orto jest paradontoza. Prosze o odp. na wszystkie pytania. Z gory dziekuje.

Po pierwsze, paradontoza ciężarnych jest częstą przypadłością. Po drugie - jaki jest Pani poziom insuliny we krwi na czczo? Jaki jest poziom witaminy D3? Czy jest Pani uczulona na nikiel? Czy ma Pani wykonane badanie morfologii krwi? Chęć leczenia nie powoduje z pewnością tego schorzenia. Podane przez Panią objawy wskazują na miejscowy ostry stan zapalny - najczęściej spowodowany infekcją, zaburzeniami metabolicznymi i/lub urazem. Pozdrawiam