Stosowanie aparatu ortodontycznego podczas ciąży

Chciałabym zapytać jaki wpływ ma aparat ortodontyczny na ciąże. Chodzi mi dokładnie o to czy planując ciążę mogę zdecydować się na aparat? Czy będzie miał on jakiś wpływ na ciążę,na rozwijające się dziecko?na poród?Z kolei jeśli nie zdążę go założyć przed zajściem w ciążę czy mogę zdecydować się na założenie go już w trakcie ciąży? Czy dziecko na tym nie ucierpi? Czy przy samym porodzie będzie on przeszkadzał? Tzn. czy jego obecność będzie miała wpływ na podawane znieczulenie itp. rzeczy?

Z jednej strony właściwe ułożenie zgryzu w pozycji neuromuskularnej pomaga zdecydowanie w poprawnej pozycji kręgosłupa. Z drugiej - jeśli jest Pani uculona na nikiel (zdarza się to u 50% kobiet ) - było by to przeciwskazanie w przypadku ciąży. Sama ciąża często przyspiesza proces leczenia - podczas ciąży wydzielana jest elastyna. Pozdrawiam