Transseksualność u 19-letniej osoby

Witam! Nie owijając w bawełnę, od niedawna zastanawiam się -czy jestem transseksualna?Od dziecka noszę męskie ciuchy, damskich nie założę, brzydzę się nimi. W zabawach jak dziecko to zawsze ja byłam facetem, podobnie w szkolnych przedstawieniach, im bardziej wyglądam jak facet tym lepiej się czuje. Dwa lata temu ścięłam włosy. Ludzie na ulicy mylą mnie z płcią przeciwną. Chętnie pozbyłabym się swoich piersi, ale co do dolnej operacji i zmiany płci urzędowo nie jestem pewna. Kim jestem?

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

Witam, czy to pytanie "kim jestem" jest bardzo męczące i czy wymaga natychmiastowej odpowiedzi? To dobrze mieć umiejętność odważnego patrzenia na siebie, świadomego poszukiwania swojej drogi, prawdy na swój temat. Chyba nie da się przeżyć w pełni satysfakcjonującego życia bez poczucia bycia we własnej skórze, we właściwym miejscu i z właściwymi ludźmi. Ale takie poszukiwania swojego miejsca wymagają dużo czasu, zastanawiania się, refleksji. Zwłaszcza jeśli miałoby to być w przyszłości związane z operacją zmiany płci. A co jeśli w wyniku pośpiechu podejmie się niewłaściwą decyzję, której potem będzie się żałować? A może własna skóra to bycie kobietą w męskim stylu, mocną i zdecydowaną? Chyba dobrze byłoby dać sobie dużo czasu na obserwacje, kontakty z ludźmi obu płci, przemyślenia, próby. A potem odważne podjęcie decyzji, która sprawi, że pojawi się poczucie bycia u siebie. Trzymam kciuki.