Założenie aparatu ortodontycznego bez uprzedniego mycia zębów

Witam. Założono mi aparat ortodontyczny na pierwszej wizycie zaraz po zrobieniu wyciskow. Trwało to może 10 minut. Aparat tylko do 4 na górze. Nie mam żadnych pierścieni czy rurek. Nie robiono mi się RTG. Nie oczyszczono zębów. Nie znam się, ale wydaje mi się to dziwne. Po miesiącu założono mi aparat na dole do trójek. Aparat jest samoligaturujący. Kiedy pytam czy mam wyczyścić kamień Ortodonta mówi nie. Jestem pół roku po założeniu jakieś efekty niby są, ale nie wiem czy to tak ma być. Pomocy.

Witam serdecznie,
Przed założeniem aparatu konieczna jest odpowiednia higienizacja i przygotowanie zębów, poprzez wyleczenie wszystkich ognisk próchnicy. Niezbędna jest również diagnostyka radiologiczna.
Zalecam konsultację u innego ortodonty, w celu uspokojenia lub potwierdzenia swoich obaw.

Wszelkie wątpliwości powinna Pani kierować do lekarza prowadzącego ( ortodonty ). Jeśli ma Pani wątpliowści co do leczenia, zawsze może Pani skonsultować się z innym specjalistą jednak potrzebne jest co najmniej obejrzenie Pani obecnej sytuacji. Na podstawie samego opisu nie można nić powiedzieć, a tym bardziej oceniać pracy lekarza.