Czy 16-miesięczne dziecko może wypijać 3 razy dziennie 190 ml mleka modyfikowanego?

Czy 16 miesięczne dziecko może wypijać 3 razy dziennie 190 ml mleka modyfikowanego? Córka bardzo je lubi i sama się o nie upomina. Nie chciałabym jej zaszkodzić wiedząc, że na opakowaniu za normę uważane jest dwukrotne picie mleka dzienne w tym wieku.

Jeżeli dziecko ma ochotę na mleko i nie podaje Pani piersi - można podać większa ilość mleka modyfikowanego. Proszę jednak pamiętac o tym, że 16-miesięczny maluch powinien mieć bogatą i urozmaiconą dietę - i w związku z tym może Pani nie mieć miejsca w dziennym jadłospisie na to dodatkowe mleko stosując się do zasad prawidłowego żywienia dzieci powyżej 12 miesięcy.