Czy to możliwe, że poziom TSH gwałtownie spadł po przyjmowaniu Euthyrox?

Witam. W lutym 2015 r. mój poziom TSH wynosił 5,66. Za namową lekarza rodzinnego, zaczęłam przyjmować Euthyrox N100. Przyjmowałam lek przez około 4 miesiące, a następnie odstawiłam go zupełnie. Nie brałam leku przez około 2 miesiące. W lipcu mój poziom TSH wynosił 2,3. Pozostałe wyniki (FT3, FT4, aTG, aTPO) w normie. Czy to możliwe, że poziom TSH spadł tak gwałtownie po przyjmowaniu Euthyroxu i utrzymuje się na niskim poziomie nawet gdy nie przyjmuję tego leku?

Piotr Pilarski

Wygląda na to, że praca tarczycy unormowała się i nie potrzeba już suplementować hormonu. Wcześniejsze przyjmowanie Euthyroxu nie ma znaczenia.

Pozdrawiam.