Czy zmiana mleka spowodowała płaczliwość u dziecka?

Dzień dobry, Dziecko ma 3 miesiące, od 1,5 miesiąca dostaje mleko modyfikowane bebilon profuktura. W ostatnim czasie dziecko zrobiło się płaczliwe w dzień, czasami po wypiciu mleka płacze, ale chwila i się uspokoi. Dostaje tez takich napadów płaczu w ciągu dnia. Kupki tak z 3 razy w tygodniu robi, konsystencja ich podobna jak pił z piersi. W nocy jest wszystko dobrze, przesypia noce. Czy skonsultować to z lekarzem, żeby zmieniać mleko? Czy to czegoś innego może być objaw?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

płacz u 3-miesięcznego dziecka to jedyna forma komunikacji ze światem, która tak naprawdę może oznaczać wszystko – od bólu po lęk.

Płaczliwość może być związana ze zmianą mleka, ale nie musi. Równie dobrze może oznaczać to, że dziecko cierpi z powodu kolek czy dyschezji niemowlęcej. Układ pokarmowy maleństwa nie jest bowiem jeszcze w pełni dojrzały.

Aby zweryfikować, czy płaczliwość występuje z powodu zmiany mleka modyfikowanego najlepiej odstawić je i obserwować zachowanie dziecka. Być może korzystniejszy dla maluszka będzie powrót do poprzedniego mleka. Najlepiej jednak omówić tę kwestię z pediatrą, który – jak podejrzewam – z jakiegoś powodu zmienił rodzaj mleka.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym płaczu niemowlęcia. Dowie się Pani z niego co może wyrażać płacz. Oto link: https://portal.abczdrowie.pl/placz-niemowlecia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.