Dlaczego podczas stosowania Izoteku pojawia się rumień?

Witam, przyjmuje izotek od ok. 3 miesięcy i zauważyłam, że na mojej twarzy pojawia się rumień. Wcześniej zdarzyło się to kilka razy, bo mam cerę naczynkową, ale teraz jest to zdecydowanie bardziej dokuczliwe. Nawet przy małym wysiłku fizycznym albo przy rozmowie z kimś robie się bardzo czerwona. Czy to może być efekt przyjmowanego leku i jeśli tak to po jakim czasie to minie? Nie wiem czy jest sens dalej go brać.
KOBIETA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Rumień może być niepożądanym efektem stosowania leku. To czy można go zignorować powinien ocenić lekarz po badaniu fizykalnym. Proszę skonsultować się z dermatologiem.