Jakie włosy może mieć moje dziecko jeśli mąż jest blondynem ja ruda?

Witam jakie wlosy moze miec moje dziecko maz blond ja ruda moi rodzice i siostra ciemne brat rude a u meza matka blond ojciec i siostra ciemne

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Kolor włosów nie dziedziczy się w sposób monogenowy (czyli wiele genów odpowiada za kolor włosów) więc nie jest możliwa jednoznaczna odpowiedź na Pani pytanie.