Jakie zabiegi kosmetyczne są zabronione przy zakrzepicy żył głębokich?

Witam :) Mój problem jest wielki. Studiuje kosmetologie na 2 roku. Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u mnie zakrzepice żył głębokich. Na zajeciach pracujemy w parach. Jakie zabiegi sa dla mnie kategorycznie zabronione a jakie można wykonywać przy szczególnej ostrożności? :(

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że przed każdymi zajęciami są omawiane przeciwwskazania do odpowiednich zabiegów. Jeżeli nie to proszę udać się do osoby prowadzącej zajęcie informując o dolegliwościach.

Witam serdecznie,
w przypadku zakrzepicy żył głębokich przeciwwskazane są zabiegi rozgrzewające, np. depilacja owłosienia woskiem, maski rozgrzewające na ciało, body-wrapping, a ponadto epilacja elektryczna, mezoterapia igłowa, ultradźwięki na ciało itp. Przeciwwskazania wynikają nie tylko z samej choroby, ale także często przyjmowania leków przeciwzakrzepowych. Warto upewnić się także u lekarza prowadzącego. Ciężko mówić o szczególnej ostrożności podczas zajęć, ponieważ ryzyko powikłań istnieje nawet, jeśli zabieg wykonuje specjalista.
Przykro mi.

Pozdrawiam,
ES

Dzień dobry,

Tę kwestię najlepiej omówić z lekarzem prowadzącym, koniecznie również należy poinformować o tej dolegliwości osobę prowadzącą zajęcia na pracowni.

Pozdrawiam

Najlepiej zwrócić się z tym pytaniem do lekarza prowadzącego. Ponadto powinna Pani poinformować również pracowników Uczelni, z którymi prowadzone są zajęcia praktyczne. Pozdrawiam.