Mocne zaparcia u 4-latki

Moja 4-letnia córka miała niedawno mocne zaparcia. Lekarz zapisał czopki Bisacodyl.Pomógł już pierwszy czopek.Ale od tamtej pory córka często robi kupki w ciągu dnia, ale załatwianie się sprawia jej trudność. Zwłaszcza po posiłku musi biec do łazienki, czasami boli ją też brzuszek. Ogólnie wszystko jest dobrze. W tym roku córka zaczęła chodzić do przedszkola i jest to dla niej stres, więc może dlatego? Co jej jest?

Szanowna Pani,
Pojawienie sie zaparć rzeczywiście moze byc spowodowane zmiana trybu życia (przedszkole) i żywienia. Moze dziecko zbyt malo pije lub ma tzw. Dysbakterioze przewodu pokarnowego. Prosze zwiększyć podaz produktów bogatych w błonnik, włączyć probiotyk i zwiększyć nieco podaż płynów. Mam nadzieję że to wystarczy.
Z poważaniem J.Zachwieja