Zaparcia u 2,5-letniej dziewczynki

Witam. Moja 2,5 letnia córeczka zmaga się z problemem zaparć już od dłuższego czasu. Robi kupkę co 3 dni, czasami nawet dłużej. Kupka jest jak kamień, małe kuleczki, często z krwią. Bardzo płacze przy oddawaniu kału. Jaką dietę mam stosować aby jej pomóc? Wcześniej dawaliśmy laktulozę, czasem czopki glicerynowe, wodę z miodem i jabłka. Ale teraz problem powrócił i nie chcę jej faszerować lekami.

 Sylwia Ogrodowczyk

Witam,

Proszę zrobić testy alergiczne córeczce, a na co dzień proszę podawać dużo kasz, warzyw bogatych w błonnik, i proszę pamiętać by córka dużo piła wody, unikać cukru.

Pozdrawiam

Pożywienie dla młodego organizmu w tym wieku powinno zawierać odpowiednio zbilansowane składniki odżywcze, ukierunkowane na osiągnięcie efektu budulcowego dla nowych komórek, oraz wszelkich przemian, które towarzyszą procesom komórkowym.