Nadmierne złuszczanie skóry na głowie oraz swędzenie i pieczenie

Dzień dobry, od jakiegoś czasu złuszcza mi się nadmiernie skóra na głowie, która przypomina łupież. Swędzi, a gdy mocno podrapię to bardzo piecze. Początkowo myślałam, że to łupież, więc używałam nizoralu, nie pomogło nic. Potem zmieniłam szampon z Elseve i Syoss na łupianowy, zwykły, nic nie pomogło. Teraz próbuję Johnson's Baby. Czy potrzebna jest wizyta u dermatologa? Czy może to być początek infekcji? Zapalenia? Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,
Możliwe, że cierpi Pani na łojotokowe zapalenie skóry. Choroba ta charakteryzuje się nasilonym złuszczaniem naskórka, zwłaszcza na owłosionej skórze głowy i dotyka ludzi młodych. Jeżeli stosowane dotychczas preparaty nie pomogły, zalecam wizytę u dermatologa, gdyż mogą być potrzebne silniejsze leki. Na podstawie badania lekarz będzie mógł postawić prawidłowe rozpoznanie.
Pozdrawiam