Nawracające erozje rogówki a aktywność fizyczna

Witam. Od 15 lat cierpię na samoistnie nawracające erozje rogówki. Stale nawilżam oczy kroplami przepisanymi przez lekarza, a na noc wkładam corneregel. Chciałabym uzyskać informacje na temat wysiłku fizycznego przy moim schorzeniu, ponieważ podczas ćwiczeń pomimo częstego zakraplania kroplami nawilżającymi odczuwam kłucie w miejscu typowym dla erozji, ciągłe uczucie piasku oraz lekkie łzawienie. Czy duży wysiłek fizyczny może powodować takie objawy? Czy mam zrezygnować z wysiłku? B.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego, bez poznania prawdopodobnej przyczyny nie można się wypowiedzieć na temat uprawnienia sportu. Proponuje udać się do okulisty.