Opuchnięcie dziąsła po skalingu zębów

Witam. Dwa dni tmu bylam u stomatologa mialam robiona plombe na zebie. Moja dentystka rowniez zrobila mi skaling poniewaz bylo sporo kamienia i powiedziala mi ze mam zapalenie dziasel przepisala plukanke i paste co codziennego stosowania. Gdy znieczulenie ustalo strasznie napuchly mi dziasla gorne i dolne z jednej strony luku czy to jest mozeliwe ze po skalingu tak bardzo mnie moli bol czy po prostu trzeba otworzyc zeb. Zab mnie nie boli wiec juz sama nie wiem co jest przyczyna.

Aleksander Ropielewski

Powodem jest najpewniej stwierdzony przez dentystkę stan zapalny dziąseł, który nasilił się po zabiegu skalingu oraz nadwrażliwość zęba po zabiegu dentystycznym. Dokładniejszej odpowiedzi mógłbym udzielić po przeprowadzeniu badania. Proszę stosować doraźnie chłodne okłady na policzki/żuchwę i jeżeli nie uzyska Pani poprawy to skontaktować się z dentystą.