Problem z różową spermą

Tak, jak w temacie ;) Dzisiaj podczas wytrysku miałem różową spermę. Mam 16 lat i bardzo się przejąłem. Nie wiem jak powiedzieć o tym rodzicom i tak dalej. Podczas oddawaniu moczu nie ma krwi i nie odczuwam żadnego parcia i w nocy też nie mam potrzeby oddania moczu. Czy to coś groźnego?
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana sytuacja może oznaczać podbarwienie krwią ejakulatu.
Przyczyną może być stan zapalny prostaty lub inna nieprawidłowość w obrębie dróg nasiennych.
Proponuję powiedzieć o tym rodzicom, nie ma powodów do wstydu. Choroby mogą przytrafić się każdemu, a Twoi rodzice na pewno to zrozumieją.

Należy skonsultować się z urologiem, konieczne będzie badanie fizykalne i ewentualnie dalsza diagnostyka i wdrożenie leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl