Przyjmowanie leku Vigantoletten 1000 przez 9-letnie dziecko

Witam mam pytanie dot VIGANTOLETTEN 1000 na bilansie mojego syna 9 lat pani doktor zaleciła przyjmowanie 1 tabl dziennie,co to ma na celu i czy podawać nawet w słoneczne dni żeby nie zaszkodzić,będę u lekarza dopiero za tydz ale już chciałabym otrzymać odp na pyt

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jest to witamina D, jest ona stosowana profilaktycznie (w zapobieganiu krzywicy) i w leczeniu niedoboru witaminy D. Dawkowanie ustala się indywidualnie w zależności od stanu klinicznego, jeżeli lekarz podejrzewa u dziecka krzywicę, to lek przyjmować należy codziennie.