Stosowanie Euthyroxu na zły poziom TSH

Dzien dobry. Mialam TSH ponad norme (5,22) i lekarz przepisal mi Euthyrox 25. Po 4 tyg. zażywania leku zrobilam kolejny wynik i TSH bylo wyższe niż poprzednio (ponad 8). Czy taki wynik jest możliwy? Powinnam powtórzyć badanie?

Aleksander Ropielewski

Witam serdecznie. Jak najbardziej taki wynik jest możliwy i świadczy on o tym, że stosowana przez Panią dawka leku jest niewystarczająca. Proszę zgłosić się do lekarza, aby zwiększył Pani dawkę leku. Proszę pamiętać o kontroli TSH po 4-6 tygodniach od czasu zwiększenia dawki.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski