Stosowanie retinoidów a działanie odmładzające

Moje pytanie dotyczy dermatologii. Jestem w trakcie kuracji retinoidami (Izotek). Słyszałam wielokrotnie o działaniu odmładzającym retinoidów stosowanych na skórę, na przykład preparatu Retin A, zastanawiałam się jednak czy retinoidy przyjmowane doustnie też mają takie działanie czy jest to zupełnie inna sprawa? Z góry dziękuję za odpowiedź która przydałaby się nie tylko mnie ale wielu innym osobom przyjmującym ten lek, które mogą być tego ciekawe.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że działanie powyższego leku jako działanie przeciw trądzikowe może dla niektórych wyglądać jako odmłodzające.