Dlaczego retinoidy są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów laserowych?

Witam, chciałabym zapytać dlaczego retinoidy są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów laserowych? Jakie konsekwencję mogą pojawić się po wykonaniu zabiegu, podczas gdy przyjmujemy lek np. Izotek?

Podczas stosowania retinoidów jak i do 6 miesięcy po skończonej terapii występuje znaczne ryzyko powstania nietypowych blizn oraz przebarwień i odbarwień skóry w wyniku terapii laserem.

Retinoidy są przeciwwskazaniem do wykonania wszystkich zabiegów inwazyjnych na skórze , w tym laserowych. Powodem jest złuszczanie skóry w trakcie kuracji ( nie jest ono widoczne jak np. po kwasach), skóra jest uwrażliwiona i delikatna jak u dziecka, dlatego o wiele większe jest ryzyko powstania blizn lub przebarwień, a nawet poparzenia.