W części górnej widoczne hiperintensywne ognisko

Wynik rezonansu 1 wrzesien : "Przysadka mozgowa o wym 16x5x9mm po lewej stronie w czesci gornej widoczne hiperintensywne ognisko o wym. 3x2.5mm mogace odpowiadac mikrogruczolakowi Lejek polozony posrodkowo Okolica skrzyzowania nn II i podwzgorza w normie" Prolaktyna 7 sierpnia 42,59ng/ml (26 dzien cyklu) 10 wrzesnia 423,2mlU/l po mtc 2701mlU/l (4 dz/c) 29 wrzesnia 907,7mlU/l po mtc 7417mlU/l (23 dz/c) Czy te wyniki świadcza o tym, że mam guza przysadki? Jakie leczenie powinnam zastosowac?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany opis badania może wskazywać na występowanie mikrogruczolaka przysadki. Proszę udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.