Worki pod oczami u 51-latki

Witam,moja mama ma 51 lat i bardzo duze worki pod oczami co bardzo ja postarza.Jest to uwarunkowane genetycznie,gdyz babcia tez je ma.Czy istnieja skuteczne zabiegi na usuniecie ich?

Dzień dobry,

Najskuteczniejszym zabiegiem na wory pod oczami jest zabieg blepharoplastyki. W dzisiejszych czasach istnieją również metody niechirurgiczne, np laserowe. O doborze zabiegu, który będzie skuteczny u danego pacjenta decyduje lekarz na podstawie ,,wielkości" problemu. Z tego względu konieczna jest bezpośrednia konsultacja u lekarza chirurga plastycznego bądź medycyny estetycznej.

Pozdrawiam serdecznie.