Wyniki RTG nosogardła 4-latka

Witam, Dzisiaj odebrałam wyniki RTG noso - gardła swojego 4 -letniego syna i prosiłabym o ich wyjaśnienie: "Pogrubienie tylnej ściany gardła co przemawia za przerostem migdałka podniebiennego." Dziękuje Marysia

Ten opis jest do kosza.W noso-gardle na tylnej ścianie jest migdałek trzeci,tertia,vegetationes adenoidales, Migdałki podniebienne są dwa,prawy i lewy w gardle środkowym. Po co naświetlasz dziecko promirniami roentgena?!.tak robią w Stolicy?To mozna zbadać palpacyjnie lub kamerą czyli bezinwazyjnie.