Wypełnienie linii marionetki kwasem hialuronowym

Witam, 2 tygodnie temu wypełniono mi linie marionetki kwasem hialuronowym. Bruzdy się skróciły, nie sięgają już linii brody, ale nad kącikami ust pojawiły się fałdy, przez co wyglądam gorzej niż przed zabiegiem, bo fałdy powodują załamanie swiatła i bruzdy wydają się głębsze. Mam wrażenie że preparat umiejscowił się nad bruzdą zamiast w niej. Co zrobiono nie tak? Czy jest szansa, że te fałdki znikną same, czy też istnieje ryzyko, że zmiana jest nieodwracalna? Mam 36 lat. Jestem załamana :(

Dzień dobry
Prawdopodobnie preparat podano w nieodpowiednie miejsce nad bruzdą licząc na jej rozciągnięcie.
Aby prawidłowo zniwelować takie defekty jak Pani opisuje należy dbać o harmonijną korektę górnych fragmentów twarzy tak aby uzyskać efekt liftingującego odsunięcia skóry znad bruz a dopiero potem korygować same bruzdy.

Zmiana jest odwracalna:kwas hialuronowy rozkłada się przez12 miesiący,
można również posiłkować się hialuronidazą lub metodami z użyciem RF.
Proszę o przesłanie zdjęć na adres lookmedica@gmail.com poradzę kompetentnie co należy zrobić.Zapraszam również do Łodzi

Dzień dobry
Opisywany przez panią objaw może wynikać z uniesienia kątów ust, którego stopnień zależy od rodzaju techniki wypełniania bruzd marionetki, lub obrzęku okolic nad kątami ust wskutek utrudnionego drenażu limfatycznego. Nie stosuje się lokalnych depozytów kwasu hialuronowego nad linią kącików ust w tym wskazaniu. Poprawę w obrzękach przynoszą okłady z Borasolu, krem z Arrniką, masaż manualny w kierunku od kątów na zewnątrz w kierunku ucha.