Zachowanie 6-letniego syna a podejrzenie zespołu Aspergera

6-letni syn jest dzieckiem nerwowym,ma hustawki nastroju,smieje sie a za chwile bez powodu wpada w szal,jak w amoku atakuje innych,gryzie siebie,ubranie,rzuca przedmiotami,oproznia polki,niszczy zabawki(po ataku pyta kto to zrobil)takie zachow. powtarza sie kilkakr. w ciagu dnia,jest niecierpliwy,ma problemy z pamiecia,ciezko mu opanowac zas. gry(np w chowanego)wszystkie wyrazenia bierze doslownie(np wklada but,mowie zeby wyciagnal jezyk a on wysuwa jezyk z buzi)czy to moze byc zespol aspergera?

Dzień dobry!

Do postawienia/ wykluczenia jakiejkolwiek diagnozy niezbędny jest osobisty kontakt i obserwacja dziecka. W Trójmieście może Pani zgłosić się np. do Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych.

Pozdrawiam!

Witsm serdecznie
Przy takich zaburzeniach u dziecka jak Pani opisuje, nalezy zdiagnozowac go dokladnie w Poradni Psychologicznej zeby móc stwierdzić jaki to Zespol Zaburzeń, żeby Pani mogla uzyskac odpowiedź jak pomoc dziecku.
Pozdrawiam
A.Reklewska psycholog